Mieszałki do mięsa

Zainspiruj się blogiem expondo

Ręczne i elektryczne mieszarki do mięsa marki Royal Catering

Chcesz, żeby w Twojej kiełbasie mięso i przyprawy były dokładnie wymieszane? A może robisz mielone kotlety z wieprzowiny lub ryby i marzysz o idealnej konsystencji? Możesz spróbować wymieszać składniki ręcznie lub sięgnąć po wydajne mieszarki do mięsa marki Royal Catering.

Profesjonalne maszynki dostępne w tej kategorii sprawdzą się w każdym lokalu serwującym własne wędliny i dania z mielonego mięsa. Przyda się też w sklepach mięsnych, zakładach masarskich, a nawet punktach produkujących karmę dla zwierząt. Mieszałki do mięsa są doskonałym dodatkiem do innych sprzętów do wyrobu wędlin m.in. wędzarni.

Sklep expondo oferuje dwa rodzaje tych urządzeń w różnych pojemnościach. Do wyboru masz:

  • mieszarki do mięsa ręczne

  • mieszarki do mięsa elektryczne

Którą mieszarkę do kiełbas wybrać – ręczną czy elektryczną?

To, czy zdecydujesz się na ręczną, czy elektryczną maszynę do mieszania mięsa zależy głównie od tego, jak często będziesz z niej korzystać. Inną decyzję podejmie ktoś, kto będzie jej używać raz na jakiś czas, a inną masarz, który robi kiełbasy na co dzień. Jaka mieszałka do mięsa będzie więc najlepsza dla Ciebie?

Modele ręczne, jak pewnie łatwo się domyślić, są napędzane siłą mięśni. Ma to swoje zalety i wady. Do atutów na pewno należy fakt, że maszynki są energooszczędne, ponieważ nie potrzebują prądu do działania. Z tego samego powodu ręczne mieszałki do farszu postawisz w dowolnym miejscu, nie martwiąc się o dostęp do kontaktu. Możesz je ulokować tuż obok nadziewarek do kiełbasy, żeby usprawnić cały proces. Z drugiej strony wielogodzinne mieszanie dużej ilości farszu może okazać się meczące. Dlatego modele ręczne lepiej sprawdzają się, gdy chcesz robić kiełbasy od święta.

Do profesjonalnego użytku w masarniach, sklepach mięsnych i innych punktach tego typu odpowiednim wyborem będą elektryczne mieszarki do farszu. Pozwalają one w krótkim czasie i dokładnie połączyć składniki na wędliny, kotlety i nie tylko. A co najważniejsze, wcale się przy tym nie zmęczysz. Jeśli zależy Ci na jeszcze wydajniejszym wyrobie kiełbas, to rozważ zakup klipsownic do wędlin, z którymi szybko i pewnie zamkniesz osłonki. Licz się jednak z tym, że elektryczne maszynki do mielenia mięsa potrzebują dostępu do kontaktu, więc nie postawisz ich gdziekolwiek.

Jak widzisz, to ile wędlin czy kotletów zechcesz jednorazowo zrobić, ma niemałe znaczenie przy wyborze odpowiedniej mieszarki do mięsa. Dlatego przed zakupem sprzętu dla siebie dokładnie się zastanów, jakie będzie zapotrzebowanie na Twoje wyroby. Warto też pomyśleć nad innymi urządzeniami, np. krajalnicami do mięsa, z którymi potniesz swoje wędliny na cienkie plasterki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszalnika do kiełbas?

Chcąc wybrać najlepszy model dostępny w ofercie, dobrze jest porównać ze sobą kilka maszyn do mieszania mięsa. Aby to zrobić, koniecznie zapoznaj się z parametrami każdej z nich. W ten sposób łatwiej Ci będzie wytypować odpowiednią mieszałkę do farszu. Na co więc zwrócić uwagę?

  1. Rodzaj napędu – wspominaliśmy już o tym, że do wyboru masz modele ręczne i elektryczne.

  1. Moc – dotyczy maszynek na prąd. Większa moc przekłada się na lepszą efektywność i niezawodność mieszarki do mięsa. Z drugiej strony takie urządzenia pobierają więcej energii. Dobrze się więc zastanów, czy bardziej Ci zależy na dokładnym mieszaniu, czy na niskich rachunkach.

  1. Pojemność – czyli ile surowca zmieści się w mieszarce do kiełbas.

  1. Materiał wykonania – urządzenia powinny być wykonane z tworzywa przyjaznego dla żywności, niewpływającego na smak składników i łatwego w czyszczeniu. Bez wątpienia najlepsza w tej kwestii jest stal nierdzewna, ale aluminium też zda egzamin.

Nie zapominaj, że mieszałka do mięsa powinna się odpowiednio wpasować między inne sprzęty w Twojej kuchni. Dlatego chcąc zmieścić maszynkę między wilkami do mięsa a grillami gastronomicznymi, warto sprawdzić jej wymiary. Unikniesz wówczas niepotrzebnego ścisku.

Zalety mieszarek do mięsa marki Royal Catering

Dlaczego warto wybrać mieszarki do mięsa marki Royal Catering? Ponieważ zaufały jej setki kucharzy w całej Europie. Zyskała ona uznanie dzięki produktom, które są praktyczne, funkcjonalne i wytrzymałe. Nie inaczej jest z maszynkami do mieszania farszu. Co więc przemawia za ich wyborem?

Przede wszystkim wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Stop ten wyróżnia się niezwykłą trwałością i odpornością na działanie korozji oraz wilgoci. Z jego gładkiej powierzchni z łatwością zetrzesz każde zabrudzenie. A co najważniejsze, stal nierdzewna nie wpływa na smak żywności i jest bezpieczna dla zdrowia. To zasługa biologicznej obojętności, dzięki której materiał nie reaguje z jedzeniem.

Ponadto w mieszałkach do mięsa zastosowano praktyczne rozwiązania. Jednym z nich są przezroczyste pokrywki. Z nimi łatwo skontrolujesz stopień wymieszania składników bez konieczności otwierania zbiornika. Dodatkowo umieszczono w nich niewielkie otwory, przez które dosypiesz przyprawy. Kolejnym atutem są wyjmowane elementy. Znacząco usprawnia to mycie całego urządzenia.

W elektrycznych mieszarkach do kiełbas zastosowano także tzw. bieg wsteczny. Podobnie, jak w wilkach do mięsa pozwala on na odblokowanie mechanizmu bez konieczności rozbierania sprzętu.

Kup mieszałkę do mięsa w sklepie expondo już dziś!

Postaw na wysoką jakość i kup maszynkę do mieszania mięsa na kiełbasy, kotlety czy burgery w sklepie expondo! Z nami otrzymasz znacznie więcej niż tylko produkty wysokiej jakości. Jeśli nam zaufasz, to zapewnimy Ci 3-letnią gwarancję na cały nasz asortyment. Oferujemy również darmowe wysyłki i zwroty, a także 30 dni na rezygnację. Nie czekaj i zamów mieszarkę do kiełbas już dziś! Możesz też sprawdzić nasze pozostałe oferty, np. rożnów elektrycznych idealnych na imprezy z pieczonym prosiakiem.