Szlifierki do gipsu
Szlifierki do gipsu wysokiej jakości tylko w sklepie expondo
Budujesz dom, a może stawiasz dodatkową ścianę w swoim mieszkaniu? Niezależnie od Twojej odpowiedzi, prędzej czy później czeka Cię tynkowanie, a następnie szlifowanie. Kiedyś robiło się to ręcznie przy użyciu papieru ściernego, ale w większych pomieszczeniach zajmowało to całe wieki. Dlatego marka MSW ma dla Ciebie szlifierki do gipsu, które ułatwią Ci zadanie.
Z urządzeniami z tej kategorii nie tylko usprawnisz wygładzanie otynkowanych ścian. Zrobisz to w sposób dokładny i przy minimalnej ilości uciążliwego pyłu. Dzięki temu szybko przystąpisz do następnych etapów remontu, np. tapetowania czy nakładania farby pistoletami do malowania.
W tej kategorii znajdziesz dwa rodzaje szlifierek do gipsu:
-
tradycyjne, przypominające szlifierki oscylacyjne i mimośrodowe,
-
teleskopowe tzw. żyrafy do gipsu.
Komu przyda się szlifierka do gipsu MSW?
Remonty są czymś nieuniknionym. Nieważne czy będą wynikać z konieczności naprawy budynku, czy chęci zmiany przestrzeni życiowej. Prędzej czy później dosięgną każdego. Wówczas jedyną kwestią pozostaje, kto zajmie się realizacją. Odpowiedź na to pytanie jest ważna, ponieważ jednocześnie jest odpowiedzią na zupełnie inne pytanie: komu przyda się szlifierka do gipsu?
Prawdę powiedziawszy, to każdemu, kto planuje wykańczać ściany i sufity w domu czy mieszkaniu. Obsługa zarówno żyraf do szlifowania, jak i tradycyjnych modeli jest na tyle łatwa, że poradzi sobie z nią nawet mało doświadczona osoba. Z drugiej strony ich praktyczność z pewnością sprawia, że urządzenia znajdą dla siebie miejsce obok przecinarek do glazury w niejednej firmie remontowej.
Jaką szlifierkę do gipsu do domu, a jaką do firmy remontowej?
Pomimo że szlifierki do gipsu znajdą zastosowanie w obu obszarach, to nie znaczy, że każdy model sprosta wszystkim zadaniom. Dlatego warto dobrać maszynę, która będzie odpowiadać Twoim potrzebom. Jaką więc szlifierkę do gipsu wybrać do użytku prywatnego, a jaką do profesjonalnego?
W pierwszej sytuacji szlifierka do gipsu będzie wykorzystywane raczej sporadycznie. Normalnie remonty przeprowadza się co kilka, jeśli nie co kilkanaście lat. Dlatego nie ma większego sensu wybierać najdroższej żyrafy do gipsu. Domowym majsterkowiczom w zupełności wystarczą modele o mocy ok. 600 W. Pozwalają wykonać zadanie, a do tego nie pobierają tyle prądu. Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na szlifierkę do gipsu bez tyczki, to warto zaopatrzyć się też w drabiny składane, z którymi dosięgniesz do sufitu.
A jak wygląda kwestia firm remontowych? W nich szlifowanie ścian to chleb powszedni, więc urządzenie o małej mocy zwyczajnie się nie sprawdzi. Tutaj potrzebne są prawdziwe bestie z napędami minimum 800 W, a najlepsze będą modele od 1000 W. Może i mają większy pobór energii niż szlifierki do domowego użytku, ale znoszą nawet intensywną pracę. Pozwalają na wygładzenie wielu ścian bez przerw, co w przypadku firm remontowych jest normą. Dlatego kompletując swoje elektronarzędzia, to obok przecinarek do płytek i noży do styropianu, na pewno nie może zabraknąć mocnej szlifierki do gipsu.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie szlifierki do gipsu?
Wiesz już, na co na pewno patrzeć, jeśli chcesz wybrać sprzęt do wygładzania ścian do swojej firmy. Nie jest to jednak jedyna rzecz godna Twojej uwagi. Jest jeszcze szereg innych parametrów, które decydują o wydajności żyraf do szlifowania. W takim razie, co jeszcze ma znaczenie przy wyborze szlifierki do gipsu?
-
Moc – wspominamy o niej dla utrwalenia. Większa moc przydaje się przy częstych i wielogodzinnych zadaniach, a mniejsza do sporadycznego użytkowania.
-
Zakres prędkości obrotów – podobnie, jak każdy inny sprzęt tego typu, czy to szlifierka kątowa, czy do gipsu, ten parametr wpływa na zastosowanie urządzenia. Maksymalna prędkość pozwala określić, jak szybko maszynka jest w stanie szlifować powierzchnie. Jednak największe znaczenie ma zakres regulacji. Pozwala on na dostosowanie szlifierki do konkretnego zadania.
-
System odsysania pyłowego – znacząco zmniejsza ilość kurzu, który powstaje podczas szlifowania ścian czy sufitów. Warto więc sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie szlifierka do gipsu ma podłączenie do odkurzacza przemysłowego lub worek na pył.
-
Średnica tarczy szlifierskiej – zasada jest bardzo prosta, duże tarcze przeznaczone są do dużych powierzchni, a małe do mniejszych. Znajdziesz też modele obsługujące trójkątne papiery ścierne idealne do szlifowania narożników.
-
Długość przewodu zasilającego – tajemnicą nie jest, że do właściwego funkcjonowania szlifierka do gipsu potrzebuje prądu. Długi przewód nie ogranicza ruchów podczas pracy, dlatego warto sprawdzić, ile ma metrów.
-
Zakres długości tyczki – w przypadku żyraf do szlifowania gipsu to, na jaką długość wysuniesz tyczkę, wpływa na zasięg roboczy elektronarzędzia. Im będzie ona dłuższa, tym do wyższego sufitu sięgniesz.
Wielu producentów, w tym także MSW, razem ze szlifierkami do gipsu dołącza też szereg akcesoriów. Są to m.in. zapasowe tarcze do szlifowania, torby transportowe czy rury do odkurzaczy. Warto się im przyjrzeć, bo możesz zyskać, więcej niż planujesz.
Postaw na skuteczność i wybierz szlifierki do gipsu od MSW
Dlaczego warto kupić szlifierki do gipsu MSW? Ponieważ jest to niemiecka marka, która cieszy się dużym uznaniem w całej Europie. Z jej narzędzi korzystają zarówno profesjonaliści w firmach remontowych, warsztatach samochodowych czy fabrykach, jak i majsterkowicze-amatorzy. Jej produkty są synonimem jakości, wydajności i praktyczności. Przykładem są nie tylko szlifierki do gipsu, ale też m.in. odizolowacze kabli.
Nadal nie masz pewności? To co powiesz na doskonałą obsługę klienta? Sklep expondo oferuje Ci aż 3 lata gwarancji na cały nasz asortyment. Zapewniamy także darmową wysyłkę. A jeśli, z jakichś powodów, nasz produkt nie przypadnie Ci do gustu, to masz 30 dni na rezygnację i zwrócisz go nam bezpłatnie. Nie czekaj i złóż zamówienie już dziś!