Szczotki do pieca do pizzy

Zainspiruj się blogiem expondo

Szczotki do pieca do pizzy: oferta sklepu internetowego expondo.pl

Prowadzisz lokal, w którym serwuje się oryginalną pizzę z pieca? W takim razie potrzebujesz również praktycznych akcesoriów. Na wyposażeniu sklepu expondo.pl znajdują się profesjonalne szczotki do pieca do pizzy. Dzięki nim zadbasz o czystość, a resztki zgromadzone w komorze nie będą się przypalać. Oferujemy szczotki do pieców opalanych drewnem, gazem, jak i tych z grzałkami elektrycznymi. Sprawdzą się również do piekarników, pieców chlebowych oraz typu tandoor (do chlebków naan).

Zaufaj włoskim markom! Wysokiej jakości szczotka do czyszczenia pieca do pizzy

Oferowane w tej kategorii akcesoria do pizzy włoskich marek Gi.Metal oraz Cerutti Inox odznaczają się wysoką jakością wykonania. Dzięki użytym materiałom posłużą Ci długo i pomyślnie. Są solidne i wytrzymałe. Każda szczotka do pieca do pizzy charakteryzuje się też typowym dla producentów z Italii atrakcyjnym designem. Zaufaj jakości i wybierz akcesoria z kraju, który o wyrobie pizzy wie najwięcej!

Czyszczenie pieca do pizzy: jaka szczotkę wybrać?

Wybór właściwej szczotki zależy od rodzaju pieca:

  1. Murowany piec do pizzy z obszerną komorą wymaga szczotki z długą rączką i o obrotowej głowicy. Bardziej wyspecjalizowana jest szczotka do czyszczenia pieca do pizzy z zaokrągloną główką. Doskonale nadaje się ona do pieców z okrągłą komorą.
  2. Do niewielkiego pieca elektrycznego nada się szczotka o krótkiej rączce. Szybko wymieciesz nią okruszki i wyskrobiesz resztki przypieczonego sera lub innych dodatków. Sprawdzi się ona doskonale również do wyczyszczenia grilla, rusztu czy paleniska.

Druciana szczotka do pieca – niezbędny element wyposażenia pizzerii

Czyszczenie pieca do pizzy to czynność niezwykle istotna, która pozwala zachować wysokie standardy higieniczne oraz wpływa na smak produktu. Pizza z pieca, w którym przypalają się różnego rodzaju resztki, będzie bowiem przesiąknięta swądem spalenizny.

Akcesoria do czyszczenia pieca powinny odznaczać się przede wszystkim dużą odpornością na wysoką temperaturę. Szczotka druciana do pieca jest świetna, jeśli musisz szybko oczyścić jeszcze gorący piec. Dlatego też do czyszczenia na bieżąco pieca w trakcie pracy najlepiej sprawdzają się szczotki o mosiężnym i stalowym włosiu. Jeżeli natomiast przygotowujesz piec dopiero do użytku, wymieć zabrudzenia szczotką o naturalnym włosiu.

Akcesoria do czyszczenia pieca, wypieku i serwowania pizzy: zobacz nasz asortyment

W asortymencie expondo.pl znajdziesz również szereg innym praktycznych akcesoriów. Wałkownice pozwolą Ci w szybki i prosty sposób przygotować placek o odpowiedniej grubości i szerokości. Za sprawą tego urządzenia uzyskasz dużą powtarzalność, a Twoi goście pizze o jednakowych wymiarach.

Z kolei łopata do pizzy umożliwia wygodne umieszczenie ciasta w piecu, a następnie wyjęcie upieczonej pizzy. Dzięki niej osoba obsługująca pozostanie bezpieczna. Nie musisz również martwić się, że pizza podczas wyciągania jej z komory pęknie. Znajdziesz u nas również:

  • tace do pizzy,
  • nożyczki i radełka do krojenia ciasta,
  • szpatułki oraz łopatki.


Dzięki nim serwowanie specjałów przebiegnie bardzo prosto! Jeżeli dopiero jesteś na etapie kompletowania wyposażenia pizzerii, restauracji bądź baru, przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaki piekarnik do pizzy wybrać!