Suszarki do żywności

Zainspiruj się blogiem expondo

Susz produkty w suszarce do żywności ze sklepu expondo.pl

Chcesz na dłużej zachować smak i aromat warzyw, owoców, mięsa czy grzybów? Rozwiązaniem jest suszarka do żywności marki Royal Catering! Suszenie zaraz obok zamrażania w zamrażarkach jest najpopularniejszą i najzdrowszą z metod konserwacji żywności. Sklep expondo.pl oferuje modele suszarek spożywczych przeznaczone i do gastronomii, i do domowych kuchni.

Czym różni się dehydrator od suszarki?

Wybierając sprzęt, możesz spotkać obie nazwy, które oznaczają to samo. Zadaniem dehydratora do żywności jest bowiem jej suszenie przy użyciu wysokiej temperatury (do kilkudziesięciu °C). Aby mieć pewność, że suszarka do grzybów właściwie spełni swoją funkcję, skorzystaj z timera. Każdy tego rodzaju sprzęt powinien umożliwić dokładne ustawienie czasu. Potem, kiedy już otrzymasz dobrze wysuszone produkty, możesz je np. zapakować przy użyciu pakowarek próżniowych.

Jaka suszarka do warzyw i owoców?

Producenci oferują wiele modeli suszarek do warzyw i owoców, a także grzybów. Jak zatem wybrać tę najwłaściwszą? Na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę? Na te pytania odpowiadamy w naszym krótkim poradniku zakupowym. Oto, co jest najważniejsze:

  1. Materiał wykonania – wpływa na solidność i łatwość czyszczenia sprzętu. Najbardziej cenionym w gastronomii materiałem jest neutralna biologicznie stal nierdzewna. Profesjonaliści w swojej codziennej pracy wykorzystują m.in. krajalnice do warzyw i owoców, garnki oraz meble wykonane właśnie z niej.

  1. Liczba rusztów – świadczy o pojemności urządzenia. Dehydrator do żywności może być wyposażony w kilka rusztów (do użytku domowego), jak i 20 lub ponad 30 (do działalności gastronomicznej). Wybór zależy od Twoich potrzeb. Dobrze, jeśli ruszty są również wykonane ze stali nierdzewnej. Pamiętaj, że kiedy planujesz przyrządzać posiłki na masową skalę, będziesz także wykorzystywać profesjonalne obieraczki do warzyw i inne maszyny o znacznych gabarytach.

  1. Moc – łączy się z wydajnością suszarki do żywności. Urządzenia, które posiadają dużo rusztów i szybko się nagrzewają, mają wysoką moc np. 1000-3000 W. Z kolei małe modele – jedynie kilkaset W.

  1. Regulacja czasu i temperatury – zapewnia suszarkom do grzybów i owoców dużą elastyczność. Dzięki ustawieniom to Ty decydujesz, ile czasu i w jakiej temperaturze ma odbywać się suszenie. Dopasujesz proces do konkretnych produktów, np. warzyw, grzybów, ryb czy mięsa. Przygotujesz zarówno owocowe chipsy, jak i mięsne przekąski typu jerky.

Czy warto kupić dehydrator?

Tak! Jeśli lubisz suszone przysmaki i przygotowujesz je w dużych ilościach, dehydrator do żywności okaże się dla Ciebie wręcz niezastąpionym rozwiązaniem. Tego rodzaju sprzęt często wykorzystują miłośnicy zbierania grzybów w sezonie jesiennym, ale nie tylko. Suszarka do żywności doskonale sprawdza się w gospodarstwach agroturystycznych oraz domkach jednorodzinnych dysponujących spiżarnią.

Marka Royal Catering oferuje solidne, wyprodukowane ze stali nierdzewnej suszarki do grzybów o różnej wielkości i parametrach. Umożliwiają one staranne dobranie parametrów do własnych potrzeb. Charakteryzują się również łatwą, intuicyjną obsługą. Urządzenia wyposażono w czytelne panele sterownicze.

Niezależnie od tego, czy zamawiasz suszarki do owoców, czy szatkownice kuchenne, w expondo.pl zyskujesz nie tylko wysokiej jakości produkty. Otrzymujesz także korzyści w postaci darmowej dostawy produktu oraz 3-letniej gwarancji. Choć najprawdopodobniej nasze produkty spełnią Twoje oczekiwania, możesz je bezpłatnie zwrócić w terminie do 30 dni. Nie wahaj się i złóż u nas zamówienie już dziś!