Wyciskarki do soków

Zainspiruj się blogiem expondo

Jakie rodzaje wyciskarek do soków oferuje expondo.pl?

W naszym sklepie znajdziesz kilka rodzajów sprzętu służącego do wytwarzania soków. Są to: wyciskarki do soków ręczne i elektryczne, wyciskarki wolnoobrotowe oraz sokowirówki. Dostępne w tej kategorii produkty marek Royal Catering i Hamilton Beach® sprawdzą się przede wszystkim w profesjonalnej działalności. Jeśli prowadzisz restaurację, bar szybkiej obsługi, kawiarnię czy bufet i serwujesz swoim klientom świeżo wyciskane soki, to nasza oferta jest skierowana właśnie do Ciebie! Jej świetnym uzupełnieniem stanie się z kolei dyspenser do soku. W Twojej domowej kuchni zdrowe napoje zajmują ważne miejsce? Wyciskarka do soków z asortymentu expondo.pl zda egzamin także w prywatnym użytku.

Co lepsze: wyciskarka do soków czy sokowirówka?

Masz pewność, że świeży, bogaty w witaminy sok to jest to, czego potrzebujesz Ty i Twoi goście. Jednak samo jego pozyskiwanie różni się w zależności od użytych składników oraz urządzenia. Musisz podjąć ważną decyzję: wyciskarka do soków czy sokowirówka? Ma ona znaczenie ponieważ:

  1. W wyciskarce przygotujesz soki o gęstszej konsystencji, mniej klarowne niż w sokowirówce. Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala zachować więcej substancji odżywczych poprzez powolne miażdżenie składników wałem ślimakowym.
  2. Wyciskarka do soków, wbrew swojej nazwie, świetnie radzi sobie również z warzywami. Dlatego, jeśli chcesz przerabiać seler naciowy i jarmuż postaw na wyciskarkę. Sokowirówka nadaje się głównie do przeróbki jabłek, cytrusów i marchwi.
  3. Oba sprzęty różnią się wydajnością. Do częstego, regularnego użytku zwykle poleca się wyciskarki.
  4. Sokowirówkę łatwiej utrzymasz w czystości.
  5. Profesjonalna wyciskarka do soków zwykle ma dużo wyższą cenę od sokowirówki.

Jaką wybrać wyciskarkę do soków?

Wyciskarka do owoców, tak samo jak każdy inny sprzęt, musi być dopasowana do potrzeb pod względem konstrukcji i parametrów. Aby decyzja stała się prostsza, przyjrzyj się naszemu krótkiemu poradnikowi zakupowemu. Oto parametry i cechy, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę:

  1. Moc – zwykle wynosi od 100 do 450 W. Pamiętaj, że im twardsze owoce i warzywa chcesz wyciskać, potrzebujesz sprzętu o wyższej mocy. Praca pójdzie wydajniej i szybciej.
  2. Ślimak – element bezpośrednio odpowiedzialny za wyciskanie. Wyróżnia się wyciskarki wolnoobrotowe jedno- i dwuślimakowe. Pierwszy rodzaj pracuje szybciej i łatwiej go umyć. Nadaje się świetnie do miękkich składników. Drugi doskonale radzi sobie nie tylko z twardymi produktami, ale i ziołami oraz zieleniną. Wymaga nieco dokładniejszego mycia.
  3. Wielkość otworu – od niej zależy, jak duże owoce da się przetwarzać. Otwór o dużej średnicy (np. 83 mm) pozwala zaoszczędzić czas poświęcony na krojenie, co zwiększa wydajność Twojej pracy.
  4. Dodatkowe funkcje – warto zwrócić na nie uwagę szczególnie wtedy, kiedy masz duże wymagania odnośnie wyciskarki wolnoobrotowej. Wybrane modele oferują np. regulację gęstości soku lub końcówki do mielenia kawy czy produkcji makaronu. Wymienione opcje zawsze mogą okazać się pomocne. Jednak pamiętaj, że każda czynność w profesjonalnej kuchni wymaga osobnego sprzętu, np. kostkarki do lodu.

Wyciskarki do soków Royal Catering i Hamilton Beach® – zalety

Produkty marek Royal Catering i Hamilton Beach® doskonale nadają się do profesjonalnego użytku. Przekonało się o tym wielu fachowców z branży gastronomicznej w swojej codziennej pracy, m.in. kucharze i barmani. Opinie doświadczonych zawodowców mają duże znaczenie. Kiedy bowiem wpisujesz w wyszukiwarkę frazę mała gastronomia sprzęt, znajdziesz mnóstwo ofert różnych producentów. Dlaczego zatem nasze produkty cieszą się aż tak dużą popularnością?

Sklep expondo.pl oferuje urządzenia z wysokiej jakości materiałów. Wśród nich czołowe miejsce zajmuje stal nierdzewna. Oprócz tego produkty mają elementy wykonane z żelaza, aluminium i tworzywa sztucznego. Ich użycie zapewnia solidność oraz łatwe czyszczenie.

Wiemy też, jak ważna w profesjonalnej działalności jest ergonomia. Przykładowo wyciskarka do soków o mocy 250 W posiada 3 łatwe w wymianie głowice, które umożliwiają pozyskanie soku z owoców o różnej wielkości. Podczas wyciskania soków może się czasem przydać bieg wsteczny, kiedy owoc utknie. Ergonomia ma także duże znaczenie w przypadku sprzętów obsługiwanych ręcznie. Należy do nich wyciskarka do cytrusów Royal Catering. Została wyposażona w solidną dźwignię z poręcznym zakończeniem. Kompaktowa pionowa konstrukcja mieści się nawet na niedużym blacie. Ponadto ma stabilną podstawę z gumowymi nóżkami.

Z naszego poradnika zakupowego wiesz już, że elementem, na który koniecznie trzeba zwracać uwagę jest wielkość wlotu wyciskarki wolnoobrotowej. Dostępne w naszej ofercie wyciskarki i sokowirówki dysponują otworami o średnicy nawet 85 mm. Dzięki temu możesz wydajnie przerabiać nawet tak duże owoce jak grejpfruty, pomarańcze i pomelo.

Sprzedawanie klientom świeżo wyciśniętych soków owocowo-warzywnych czy smoothie wymaga nie tylko sprzętu do obróbki mechanicznej składników. Niezbędnym warunkiem jest ich odpowiednie chłodzenie. Dlatego w naszym asortymencie znajdują się również różnego typu urządzenia chłodnicze, m.in. chłodziarka gastronomiczna, lodówka na napoje, witryna chłodnicza, dyspenser do mleka – i to w wielu wariantach!

Spodobały Ci się nasze wyciskarki do soków? Zamów je już dziś na naszej stronie internetowej. Poznaj jakość nie tylko naszych produktów, ale również obsługi klienta. W expondo.pl zyskujesz darmową wysyłkę i zwrot, a także 3 lata gwarancji. Wyciskarka wolnoobrotowa mimo wszystko nie spełnia Twoich oczekiwań? Masz 30 dni na bezpłatny zwrot.