Destylatory

Zainspiruj się blogiem expondo

Wybierz destylator z asortymentu sklepu expondo

Destylatory to urządzenia, które oczyszczają płyny. Mogą być wykorzystywane do różnych celów, w tym do destylacji wody i destylacji olejków eterycznych. Działają one poprzez podgrzanie cieczy do temperatury wrzenia (podobnie jak warniki do wody), a następnie zebranie pary w trakcie jej unoszenia się. Para jest później schładzana i skrapla się z powrotem do postaci ciekłej.

W sklepie expondo znajdziesz swój wymarzony destylator renomowanej marki Royal Catering lub Uniprodo. Nasze produkty sprawdzą się w destylacji wody, olejków eterycznych (zapachowych i leczniczych), a także innych związków chemicznych. Nie zostały oficjalnie dopuszczone do produkcji alkoholu; w wielu krajach Unii Europejskiej domowy wyrób wysokoprocentowych trunków jest zabroniony. Dlatego możesz destylować tylko alkohol kupiony wcześniej w sklepie, odpowiednio rozcieńczony i ewentualnie poddany modyfikacjom smakowym.

Co to jest destylator do wody?

Destylator wody to urządzenie, które wykorzystuje ciepło do zagotowania wody, a następnie kondensuje parę wodną do czystej wody. Woda destylowana jest pozbawiona minerałów, soli i innych zanieczyszczeń, które w przeciwnym razie byłyby obecne w wodzie z kranu lub butelkowanej. Jest bezpieczna do picia i gotowania. Jeśli Twoim priorytetem jest woda pozbawiona kamienia, to sprawdź naszą ofertę zmiękczaczy wody. Zdadzą egzamin nie tylko w działalności gastronomicznej, ale również w Twoim domu.

Co to jest destylator do olejków eterycznych?

Destylatory są również używane do produkcji olejków eterycznych z kwiatów, ziół i przypraw. Proces ten wykorzystuje fakt, że wiele lotnych związków ma niższą temperaturę wrzenia niż woda. Kiedy podgrzewa się je razem z kwiatami lub przyprawami (albo ziołami), odparowują one jako pierwsze i pozostawiają czysty olejek eteryczny. Jeśli chcesz samodzielnie przygotowywać nie tylko olejki, ale również perfumy, to mogą Ci się przydać nalewarki do płynów. Dzięki nim znacząco usprawnisz pracę!

Jakie parametry ma destylator?

Destylatory mogą się znacząco od siebie różnić, dlatego w pierwszej kolejności musisz przemyśleć swoje potrzeby. Główne parametry, które należy wziąć pod uwagę podczas planowania kupna destylatora to:

  1. Pojemność – określa, ile głównej mieszaniny zmieści zbiornik destylatora. Jeśli potrzebujesz niewielkiej ilości wody destylowanej, np. do urządzeń domowych lub sprzętu laboratoryjnego, wystarczy Ci destylator o pojemności 4 l. Z kolei do produkcji dużych ilości destylatu posłużą urządzenia ze zbiornikiem 25- lub 35-litrowym.

  1. Wydajność – oznacza, ile litrów na godzinę jest w stanie wydestylować sprzęt. Destylator wody pitnej szklany marki Uniprodo niezależnie od modelu ma efektywność 1 l/h. Pamiętaj, że nie tylko destylator określa, ile czasu potrzeba na destylację cieczy. Jeśli znajduje się w niej dużo zanieczyszczeń, to proces ich usunięcia zajmie więcej czasu.

  1. Źródło zasilania – kwestia „destylator gazowy czy elektryczny” dotyczy sposobu podgrzewania. Za bezpieczniejsze uważa się destylatory elektryczne wyposażone w grzałki na prąd, w przeciwieństwie do gazowych wykorzystujących żywy ogień. Pierwszy rodzaj jest także łatwiejszy w obsłudze. Destylatory marki Royal Catering podgrzewane gazem możesz umieścić na dowolnym źródle ciepła, np. elektrycznej płycie grzewczej lub kuchence gazowej.

  1. Materiał – kwestia „destylator miedziany czy nierdzewny” również ma duże znaczenie. Miedź bardzo dobrze przewodzi ciepło, co pozwala nie tylko na oszczędność energii, ale również mniejsze zużycie wody do chłodzenia. Miedź chłonie również związki, które nie powinny przenikać do destylatu. Stal nierdzewna jest z kolei tańsza. Jednak również ona cieszy się dużą popularnością przede wszystkim w gastronomii, gdzie ceni się garnki ze stali nierdzewnej.

Zalety destylatorów Uniprodo i Royal Catering!

Destylatory Royal Catering to precyzyjne urządzenia wyróżniające się łatwością obsługi. Posiadają wbudowany termometr usprawniający kontrolę produkcji (zakres od 0 do 150°C). Do aparatury dołączone są zestawy akcesoriów zawierające m.in. menzurkę, łyżeczkę pomiarową, tkaninę filtracyjną i przyrząd pomiarowy. Pracę ze sprzętem ułatwia gumowy wąż o znacznej długości, np. 2 m. Wybrane warianty dysponują konstrukcją umożliwiającą aż czterostopniowy proces chłodzenia zapewniający destylat najwyższej jakości. W tego rodzaju urządzeniach znajduje się kolumna wstępnego chłodzenia, gdzie zachodzi pierwszy etap destylacji, oraz główna kolumna do pozostałych trzech etapów.

Destylator do wody Uniprodo to sprzęt, który sprawdzi się w każdej kuchni. Zapewnia regulację temperatury oraz automatyczne wyłączanie. Umożliwia przygotowanie idealnie czystej wody! Jeśli nie chcesz przyrządzać np. kawy i herbaty z wody prosto z baterii kuchennych, to właśnie destylator do wody będzie dla Ciebie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Sprzęt ma ścianki ze stali nierdzewnej dopuszczonej do kontaktu z żywnością.

Nie przekonaliśmy Cię w pełni do zakupów w naszym sklepie? A co powiesz na szereg dodatkowych korzyści? Niezależnie od tego, czy kupujesz mały destylator do kuchni, czy zmywarki gastronomiczne do restauracji, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz także 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Nie wahaj się i złóż zamówienie w expondo już teraz!