Podnośniki motocyklowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Podnośniki i stojaki motocyklowe w naszej ofercie

Marka MSW dostępna w sklepie expondo.pl oferuje nie tylko sprzęt do warsztatów samochodowych, wulkanizacyjnych (w tym wyważarki do kół), ale również serwisów motocyklowych. W tej kategorii znajdziesz zarówno podnośniki, jak i stojaki przeznaczone specjalnie do różnych typów motocykli. Jesteś właścicielem maszyny typu enduro, cross, skuter? Sprawdź koniecznie naszą ofertę!

Ponadto, jeśli posiadasz jakikolwiek pojazd z silnikiem Diesla i chcesz mieć pewność, że zatankujesz go w każdej sytuacji, polecamy nasze pompy do oleju napędowego.

Kto potrzebuje podnośnika motocyklowego?

Podnośnik motocyklowy to urządzenie, którego używa się nie tylko do podnoszenia, ale i podtrzymywania motocykla. Jest on zaprojektowany tak, aby pomóc Ci w zmianie opon, naoliwieniu łańcucha, regulacji hamulców i wykonaniu innych prac konserwacyjnych. Podnośniki motocyklowe występują w różnych rodzajach, a do najpopularniejszych należą:

  • Podnośnik motocyklowy platforma – jest używany do podnoszenia motocykli w garażu poprzez umieszczenie pojazdu na centralnej podstawie. Zwykle posiada regulowany cylinder hydrauliczny, który zapewnia siłę podnoszenia poprzez kompresor powietrza lub pompę ręczną.

  • Podnośnik motocyklowy nożycowy – ma dwa metalowe ramiona z mechanizmem zapadkowym, który pozwala podnieść motocykl, stabilnie go trzymając nad ziemią.

Obu rodzajów podnośników motocyklowych możesz używać na zewnątrz lub wewnątrz garażu. Zadbaj jednak, aby mieć dużo miejsca wokół. Pojazd musi być ustawiony na podnośniku i unieruchomiony w sposób bezpieczny zarówno dla Ciebie, jak i otoczenia. Jeśli po naprawie zdecydujesz się jeszcze poprawić wygląd jednośladu, to polecamy polerki do lakieru.

Konstrukcja podnośnika motocyklowego zależy od jego konkretnej marki i modelu. Ogólnie rzecz biorąc, musi posiadać solidną i stabilną podstawę, aby nie przewrócił się podczas podnoszenia ciężkiego motocykla.

Do czego służy stojak motocyklowy?

Stojaki motocyklowe są przeznaczone do podtrzymywania motocykla, aby można było przeprowadzić jego konserwację lub naprawę. Występują one w dwóch głównych typach:

  • Stojak motocyklowy przenośny – jest lekki i możesz go transportować z miejsca na miejsce. Świetnie nadają się do użytku w drodze, ale nie zawsze sprawdzą się w garażu lub innym stałym miejscu. Jeśli dużo podróżujesz nie tylko motorem, ale i samochodem, a do tego chcesz transportować dodatkowy ładunek, to zapoznaj się z naszą ofertą akcesoriów do przyczep.

  • Stojak motocyklowy stacjonarny – jest trwalszy niż stojak przenośny, ponieważ zwykle nie jest narażony na uszkodzenia mechaniczne możliwe w czasie przewożenia. Świetnie sprawdza się podczas napraw w garażu lub innym stałym miejscu, ale raczej nie nadaje się do podróżowania z motocyklem.

Dlaczego warto wybrać podnośnik motocyklowy lub stojak marki MSW?

Solidna konstrukcja z wysokiej jakości stali jest atutem urządzeń oferowanych na expondo. Wykorzystany materiał wyróżnia się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w warsztacie. Zastosowanie podnośnika motocyklowego od MSW gwarantuje właściwe unieruchomienie, a następnie uniesienie reperowanego lub zimowanego pojazdu. W zależności od wybranego modelu windy motocyklowej zaczepienie sprzętu możliwe jest o klamry w kształcie litery U lub o imadło na przednie koło.

Motocykl łatwo podniesiesz na pożądaną wysokość za pomocą pedału nożnego, a po zakończeniu naprawy opuścisz. Specjalna blokada sprawia, że odbywa się to zawsze w sposób płynny. Część dostępnych w ofercie podnośników do motocykla posiada użyteczne najazdy, po których wygodnie wprowadzisz jednoślad na platformę, a następnie z niej sprowadzisz (bez konieczności opuszczania na sam dół). Mobilność podnośników motocyklowych o większych wymiarach zapewnia wyposażenie w kółka. Jest to bardzo użyteczne, np. w serwisach motoryzacyjnych.

Oprócz ogólnych cech konstrukcji zawsze zwracaj uwagę na poniższe parametry:

  1. Udźwig – określający, jak ciężki motocykl możesz ustawić na podnośniku lub stojaku. W sklepie expondo znajdziesz modele wytrzymujące nawet 450 kg.

  1. Wymiary platformy – umożliwiają nie tylko pewne ustawienie motocykla, ale również odkładanie w zasięgu ręki narzędzi podczas pracy.

  1. Wysokość podnoszenia – stanowi zakres zapewniający wygodną naprawę sprzętu uniesionego nad podłoże.

Szukasz czegoś więcej niż dobrej jakości produktów? Mamy więc jeszcze szereg dodatkowych korzyści, które z pewnością Cię zainteresują. Robiąc zakupy u nas, zyskujesz 3-letnią gwarancję na cały asortyment. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na podnośnik motocyklowy, czy nożyce do blachy. Zapewniamy także darmowe wysyłki i zwroty, więc nie musisz się martwić wysokimi kosztami dostawy. Masz również 30 dni na rezygnację, jeśli produkt nie spełni Twoich oczekiwań. Zrób zakupy w expondo już dziś!