Akcesoria do kawy

Zainspiruj się blogiem expondo

Akcesoria do kawy: odbijaki, tampery, stacje tampingowe

Wysokiej jakości ziarna i ekspres do kawy to jeszcze nie wszystko, aby przygotować pyszny napój, który zachwyci Twoich klientów! Musisz mieć jeszcze odpowiednie akcesoria do kawy. Pozwalają one nie tylko ułatwić sam proces parzenia, ale również wydobyć głębię smaku i aromatu. Sklep expondo.pl w swoim szerokim asortymencie posiada wysokiej jakości akcesoria dla baristów. Poznaj je bliżej!

Jakie akcesoria do ekspresu znajdziesz w ofercie sklepu internetowego expondo.pl?

Kiedy wiesz już, jaki młynek do kawy wybrać, przyszedł czas na pozostałe akcesoria do kawy niezbędne w profesjonalnej działalności. Wśród nich na naszej stronie znajdują się m.in.:

  • odbijaki do kawy,
  • stacje tampingowe,
  • maty tampingowe,
  • tampery do kawy.


Odbijaki do kawy to sprzęt baristyczny, który umożliwia wygodne i dokładne opróżnienie kolby z fusów. Znacznie ułatwiają pracę niezależnie od tego, jaką przygotowujesz kawę: espresso, americano czy cappuccino. Wybierając opisywany sprzęt, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Kilkulitrowe odbijaki rzadko wymagają opróżniania, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w godzinach największego ruchu klientów.

Stacje tampingowe jako akcesoria do ekspresu stanowią świetną pomoc. Pozwalają bowiem wygodnie podtrzymać kolbę podczas ubijania kawy. Podobną funkcję pełnią silikonowe maty tampingowe. Świetnie chronią każdy blat, kiedy ubijasz kawę.

Jeśli już wspomnieliśmy o tej czynności, nie możemy zapomnieć o tak ważnych akcesoriach do kawy jak tampery. Właśnie one służą do prasowania zmielonej kawy w sitku kolby (nazywanej również portafiltrem).

Wysokiej jakości akcesoria dla baristów

Akcesoria do ekspresów wykorzystywane w profesjonalnej działalności muszą bezwzględnie wyróżniać się wysoką jakością. Służy ona zarówno solidności, długiej żywotności, jak i surowym standardom higieny w gastronomii. Dlatego produkty dostępne w sklepie expondo.pl są wykonane z dobrych materiałów.

Wśród nich czołowe miejsce zajmuje stal nierdzewna. Jest to materiał ceniony przez baristów i kucharzy ze względu na wiele cech. Charakteryzuje się trwałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie wody (nie rdzewieje), kwasów znajdujących się w żywności itp. Jego gładka, lśniąca powierzchnia zapewnia wyjątkowo łatwe czyszczenie.

Oferowane profesjonalne akcesoria do kawy oprócz elementów stalowych posiadają także części z innych tworzyw, np. aluminium, silikonu i drewna. Silikonowe maty tampingowe dzięki zastosowanemu materiałowi są uniwersalne. Świetnie nadają się do umieszczenia na każdym blacie.

Zamów akcesoria do parzenia kawy z bezpłatną dostawą

Sklep expondo.pl proponuje szeroką gamę sprzętu do przyrządzania gorących napojów. Wśród nich znajdziesz interesujący Cię czajnik, zaparzacz do kawy czy warnik do wody. Modele różnią się między sobą głównie pojemnością, co sprawia, że łatwo wybierzesz sprzęt zarówno do dużego hotelu, jak i dla małego bufetu.

Wszystkie nasze urządzenia oraz wysokiej jakości akcesoria do kawy możesz zamówić z bezpłatną dostawą. Trafią one do Ciebie pod wskazany adres!

Profesjonalny sprzęt dla baristów w korzystnej cenie

Wyposażenie kawiarni to jedna ze sztandarowych części asortymentu marki Royal Catering w naszym sklepie. Wśród nich znajduje się również sprzęt dla baristów, np. tampery do kawy i inne akcesoria kawowe. Są to produkty, które umożliwią zaparzenie pysznej, aromatycznej kawy zgodnie ze sztuką. Jednak sam napar to nie wszystko!

Aby osiągnąć pełny efekt, warto zadbać o zastawę. Mała czarna pita z białej podgrzanej filiżanki dopełni Twój kawowy sukces. Dlatego zainwestuj w podgrzewacz do filiżanek. Zmieścisz w nim ponad 70 filiżanek, które podgrzejesz do temperatury nawet 55°C. Takie przygotowanie kubków powoduje mniejszą utratę ciepła przez napój.

Podgrzewacze stanowią profesjonalne rozwiązanie, które sprawdza się również w przypadku talerzy. Niekiedy jednak nawet w gastronomii warto zastosować inne sprawdzone metody. Przejdź do naszego poradnika, a dowiesz się, jak odkamienić ekspres do kawy domowym sposobem.