Blendery kielichowe

Zainspiruj się blogiem expondo

Wraz z popularyzacją smoothie coraz więcej restauracji, kawiarni i lodziarni oferuje swoim gościom napoje z miksowanych owoców. To samo tyczy się różnych rodzajów zup kremów, które cieszą podniebienia wielu smakoszy. Do przygotowania obu pozycji z menu i wielu innych potrzebujesz sprzętu zdolnego do dokładnego oraz szybkiego rozdrobnienia nawet twardych składników.

Niemiecka marka Royal Catering stworzyła w tym celu wysokoobrotowe blendery kielichowe. Zastosowano w nich bardzo wydajne silniki oraz ostre noże wykonane z wysokiej jakości stali. Dzięki nim w krótkim czasie zmiksujesz owoce, warzywa, a nawet rozkruszysz lód! Jeżeli szukasz też innych sprzętów do swojej kuchni, sprawdź profesjonalne frytownice, grille gastronomiczne czy urządzenia do gotowania sous vide. Wszystkie sprzęty pochodzą z oferty renomowanej marki Royal Catering.

Jak wybrać blender kielichowy dla siebie?

Zanim zdecydujesz się na kupno blendera kielichowego, sprawdź, który sprzęt najlepiej pasuje do Twojego lokalu. Lista czynników, które mogą zaważyć na Twojej decyzji, jest długa, więc skupmy się na najważniejszych punktach.

W pierwszej kolejności – kielich. To do niego wrzucasz i wlewasz wszystkie składniki na smoothie lub zupę. Warto zatem wybrać mikser z dzbankiem o odpowiedniej pojemności. Jeżeli spotykasz się z dużym zapotrzebowaniem na zblendowane potrawy, wtedy większy zbiornik okaże się lepszym rozwiązaniem. Mniejsze blendery zdają egzamin w kuchniach, w których sporadycznie podaje się tego typu dania. Zwróć również uwagę na materiał wykonania kielicha. Tańsze urządzenia często stosują łamliwy plastik, który szybko się odbarwia. Nie nadaje się on do obróbki twardych składników np. lodu. Ponadto nie wszystkie tworzywa sztuczne są wolne od rakotwórczego BPA. Kolejnym bardzo popularnym materiałem jest szkło. Zbiorniki z niego wykonane są trwalsze niż plastikowe, a w przypadku szkła hartowanego również odporne na wysoką i niską temperaturą. Cechuje je jednak stosunkowo duża waga i podatność na stłuczenia. Najlepsze dostępne na rynku dzbanki produkowane są z tritanu. Nie tylko jest on odporny na stłuczenia oraz zarysowania, ale i nie reaguje z żywność. Wyróżnia się ponadto lekkością, a przede wszystkim nie zawiera BPA. Nadaje się zarówno do kruszenia lodu, jak i miksowania gorących zup.

Kiedy zdecydujesz się na konkretny kielich, sprawdź moc blendera. Zasada w tym przypadku jest prosta – im jest ona większa, tym sprzęt jest skuteczniejszy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że mikser nie spali się nawet po dłużej pracy bez przerwy. Jest ona szczególnie ważna, gdy chcesz przyrządzać gęste potrawy np. hummus czy masło orzechowe. Przy mniejszej mocy mógłbyś uszkodzić mechanizm. Skoro mowa o mocy, warto też wspomnieć o prędkości obrotowej ostrzy. Duża szybkość pozwala w bardzo krótkim czasie rozdrobnić owoce na mus, a nawet sok. Jeżeli zależy Ci na sprawnej pracy, to wybieraj blendery kielichowe o dużej prędkości. Na rynku znajdziesz urządzenia z możliwością regulowania obrotów, co przyda się, gdy planujesz wykorzystać urządzenie do różnych rodzajów dań.

Do dodatkowych kwestii związanych z zakupem mikserów wysokoobrotowych należy materiał i liczba ostrzy. Najczęściej spotkasz się ze stalowymi nożami z 6-8 odnogami. Zwróć też uwagę na to, czy pokrywka ma otwór do wygodnego dodawania składników oraz, czy poszczególne elementy można zdemontować i wygodnie umyć. Waga oraz wymiary również odgrywają niemałą rolą. Jeżeli nie chcesz, aby blender stał cały czas w jednym miejscu i zamierzasz go za każdym razem chować, to najlepiej wybierz jeden z mniejszych modeli.

Wysokoobrotowe blendery kielichowe Royal Catering

Wychodząc naprzeciw potrzebom oraz wymaganiom profesjonalnych kucharzy, niemiecka marka Royal Catering umieściła w swoim asortymencie wysokoobrotowe blendery kielichowe. Wyposażono je w pojemne dzbanki wykonane z bardzo mocnego tritanu. Materiał nie tylko jest odporny na uszkodzenia i odbarwianie, ale cechuje się również bezpieczeństwem dla zdrowia. Nie zawiera bowiem szkodliwych substancji BPA. Z kolei do stworzenia noży użyto japońskiej stali. Gwarantuje ona doskonałą ostrość na bardzo długo. Ponadto jest odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Nie reaguje też z żywnością, więc może być stosowana w gastronomii.

Wykorzystanie silników o mocy nawet 1500 W pozwala na wielogodzinną pracę bez przerwy. Taka wydajność przekłada się również na możliwość miksowania nawet twardych składników jak surowe owoce i warzywa, a także lodu. Z kolei duże obroty zapewniają szybką obróbkę. Część modeli posiada funkcję PULSE, która służy do uruchomienia najwyższych obrotów urządzeń. Istnieje także możliwość skorzystania z trzech prędkości obrotowych (niskiej, średniej i wysokiej) oraz regulowania czasu pracy. Dodatkowym atutem jest zabezpieczenie przed przeciążeniem. Zapobiega ono uruchomieniu sprzętu, gdy w kielichu znajduje się za dużo składników.

Wybierz wysokoobrotowe blendery kielichowe od Royal Catering i zadbaj o dokładnie zmiksowane owoce, warzywa i nie tylko. Nie czekaj, złóż zamówienie już dziś i ciesz się z profesjonalnego urządzenia w swoim lokalu gastronomicznym.